PŘEDSTAVENÍ

KOUZELNÉ HOUSLIČKY - hudební pohádka ve které se děti seznámí s houslemi, tajemným hudebním nástrojem.

Co jsou to housle? Jak se vyrábějí? A co se na ně dá vlastně zahrát? Děti poznají zvuky a písničky, které si spolu s námi i zazpívají. Představení končí pohádkou o pasáčkovi Martinovi, závistivém králi, rozbitých housličkách a o tom, jak je důležité mít kamarády.

Námět a realizace: Václav Merhaut, Marcela Peňázová a Zuzana Grosmanová
Premiéra: srpen 2013

Kouzelne houslicky

KOLEM SVĚTA ZA POHÁDKOU - dobrodružná plavba za pohádkami a bajkami z celého světa.

Děti s námi podniknou dobrodružnou plavbu kolem světa, při které se seznámí s pohádkami jednotlivých světadílů. Celou plavbou nás provází námořnická písnička. Děti se jí během představení naučí a odvážnější z nich si vyzkoušejí i kostýmy, typické pro některé navštívené země.

Námět a realizace: Marcela Peňázová a Zuzana Grosmanová, na výtvarné stránce se podílela Klára Paclíková, výtvarnice Divadla pod Palmovkou.
Premiéra: listopad 2013

Kolem sveta

BIRLIBÁN - loutková pohádka s písničkami na motivy stejnojmenné knížky Eduarda Petišky.

Kouzelné příběhy chlapce předškolního věku,který umí zlobit jako všechny naše děti a který se cestou do pohádkového městečka Maňáskova napraví. Děti si s námi opět zazpívají a určitě je okouzlí krásné loutky a barevná scéna.

Námět a realizace: Marcela Peňázová a Zuzana Grosmanová, scéna a výprava: Klára Paclíková, výtvarnice Divadla Pod Palmovkou, loutky: Marie Bartošová.
Premiéra: březen 2014

Manasci ruce

PÍSNIČKY A ŘÍKADLA Z LESNÍHO PALOUČKU - pásmo o lesních zvířátkách a pohádka o tom, jak si zvířátka našla společný domov.

V tomto představení si zahrajeme společně s dětmi tak, jak si hráli naši rodiče, když ještě nebyly počítače a chytré telefony. Projdeme se lesem na palouček s lesními zvířátky a o každém si zazpíváme s housličkami písničku nebo najdeme říkanku.

Námět a realizace: Marcela Peňázová a Zuzana Grosmanová
Premiéra: leden 2015

Zvirata z paloucku

ADVENTNÍ KALENDÁŘ - pásmo o starých vánočních zvycích s vánočními písněmi a koledami z celé Evropy.

Každý den před Vánocemi skrývá malé kouzlo. Otevřeme proto postupně spolu s dětmi všechna okénka našeho Adventního kalendáře. Co asi ukrývají? V představení „Adventní kalendář“ si s dětmi budeme vyprávět o starých vánočních zvycích, ozdobíme si stromeček a postavíme si krásný Betlém. To vše za doprovodu nádherných vánočních písní a koled z celé Evropy, které si s housličkami zahrajeme a zazpíváme.

Námět a realizace: Marcela Peňázová a Zuzana Grosmanová
Premiéra: listopad 2015

Vanoce

JEDEN (NE)OBYČEJNÝ DEN PÁTI A MÁTI - příběh o tom jak se správně chovat doma, ve školce a na ulici.

Páťa a Máťa jsou bratři kteří mají problém se správným chováním. Budou děti umět Páťovi a Máťovi poradit? Představení s krásnými maňásky Marie Bartošové a scénou Kláry Paclíkové opět doprovodíme písničkou.

Námět a realizace: Marcela Peňázová a Zuzana Grosmanová, scéna a výprava: Klára Paclíková, výtvarnice Divadla pod Palmovkou, loutky: Marie Bartošová.
Premiéra: duben 2016

Pata Mata

O ČEM SNÍ BERÁNCI - představení o touze, snech a přátelství.

Příběh dvou beránků, Obláčka a Kopýtka, vypráví o touze, snech a přátelství, které nám pomáhají překonávat všechny překážky. Beránek Obláček žije na nebi a beránek Kopýtko se pase na zemi. Představení je plné říkanek a písniček, které si s námi děti mohou zazpívat.

Námět a realizace: Marcela Peňázová, Zuzana Grosmanová a Hana Ženíšková, Scénu i postavičky beránků vytvořila z pravé ovčí vlny výtvarnice Hana Ženíšková.
Premiéra: březen 2017

Beranci

ČERT A KÁČA

Klasická pohádka o hubaté Káče, chytrém pasáčkovi Jiříkovi , zlé kněžně a hloupém čertovi. Nádherné loutky z dílny loutkářky Marie Bartošové a pohádkovou scénu výtvarnice Kláry Paclíkové doplní houslové hudební motivy ze stejnojmenné opery Antonína Dvořáka.

Námět a realizace: Marcela Peňázová, Zuzana Grosmanová, scéna a výprava: Klára Paclíková, výtvarnice Divadla pod Palmovkou, loutky: Marie Bartošová.
Premiéra: leden 2019

Cert a Kaca

V případě zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle 737 973 945 (Marcela Peňázová) nebo pošlete e-mail na adresu divadloasmytec@seznam.cz. Představení trvá přibližně 40 minut.  Cena představení je 50 Kč/dítě (při menším počtu dětí minimum 3 000 Kč), případně je možné se o ceně dohodnout po telefonu nebo osobně.